Boys 10 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)
10/11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | |
1. | Rhys CROASDALE | 11 | Warrington W | | 5:07.58 | | | 366 | |
| 50m 34.25 | 100m 1:12.83 | 150m 1:51.91 | 200m 2:31.51 | 250m 3:11.58 | 300m 3:51.09 | 350m 4:30.46 | 400m 5:07.58 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | |
1. | Callum ROLLIN | 12 | Southport | | 4:57.54 | | | 404 | |
| 50m 32.73 | 100m 1:10.11 | 150m 1:48.38 | 200m 2:26.86 | 250m 3:04.85 | 300m 3:43.74 | 350m 4:21.64 | 400m 4:57.54 |
2. | Robbie BISHOP | 12 | Southport | | 4:59.90 | | | 395 | |
| 50m 33.83 | 100m 1:11.39 | 150m 1:49.71 | 200m 2:28.34 | 250m 3:06.54 | 300m 3:45.21 | 350m 4:23.26 | 400m 4:59.90 |
3. | Ben CLAYTON | 12 | Halton | | 5:09.27 | | | 360 | |
| 50m 33.88 | 100m 1:12.51 | 150m 1:52.60 | 200m 2:32.54 | 250m 3:12.52 | 300m 3:52.13 | 350m 4:31.84 | 400m 5:09.27 |
4. | Joseph MARTINDALE | 12 | BradfordAvon | | 5:09.60 | | | 359 | |
| 50m 34.21 | 100m 1:12.11 | 150m 1:51.49 | 200m 2:31.20 | 250m 3:11.67 | 300m 3:51.76 | 350m 4:32.27 | 400m 5:09.60 |
5. | Kyle BRIARS | 12 | Warrington W | | 5:15.93 | | | 337 | |
| 50m 35.97 | 100m 1:16.07 | 150m 1:56.28 | 200m 2:36.45 | 250m 3:16.83 | 300m 3:57.62 | 350m 4:36.72 | 400m 5:15.93 |
6. | Johnny GIBBS | 12 | Preston | | 5:19.85 | | | 325 | |
| 50m 34.71 | 100m 1:14.10 | 150m 1:54.48 | 200m 2:35.88 | 250m 3:17.30 | 300m 3:58.95 | 350m 4:40.10 | 400m 5:19.85 |
7. | Samuel MORGAN | 12 | Southport | | 5:27.22 | | | 304 | |
| 50m 36.84 | 100m 1:18.28 | 150m 2:00.17 | 200m 2:42.06 | 250m 3:23.65 | 300m 4:05.58 | 350m 4:46.75 | 400m 5:27.22 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | |
1. | Cameron GREEN | 13 | Co Bradford | | 4:33.56 | | | 520 | |
| 50m 30.55 | 100m 1:04.29 | 150m 1:38.60 | 200m 2:13.43 | 250m 2:49.05 | 300m 3:24.95 | 350m 4:00.41 | 400m 4:33.56 |
2. | Liam CAREY | 13 | Wigan BEST | | 4:35.58 | | | 509 | |
| 50m 30.61 | 100m 1:04.72 | 150m 1:40.05 | 200m 2:15.19 | 250m 2:50.85 | 300m 3:26.40 | 350m 4:01.59 | 400m 4:35.58 |
3. | Theo OLIVER | 13 | Winsford | | 5:08.61 | | | 362 | |
| 50m 35.56 | 100m 1:15.21 | 150m 1:54.70 | 200m 2:34.27 | 250m 3:13.59 | 300m 3:52.67 | 350m 4:31.36 | 400m 5:08.61 |
4. | Thomas BOYLETT | 13 | Southport | | 5:11.55 | | | 352 | |
| 50m 34.66 | 100m 1:13.98 | 150m 1:54.31 | 200m 2:34.48 | 250m 3:14.99 | 300m 3:55.15 | 350m 4:34.82 | 400m 5:11.55 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | |
1. | Tyriese SMITH | 14 | Co Liverpool | | 4:23.39 | | | 583 | |
| 50m 28.62 | 100m 1:01.65 | 150m 1:34.95 | 200m 2:09.35 | 250m 2:43.14 | 300m 3:17.77 | 350m 3:51.26 | 400m 4:23.39 |
2. | Samuel ELLIS | 14 | Co Liverpool | | 4:32.65 | | | 525 | |
| 50m 30.86 | 100m 1:04.49 | 150m 1:39.10 | 200m 2:14.06 | 250m 2:49.13 | 300m 3:24.35 | 350m 3:59.09 | 400m 4:32.65 |
3. | Jack MURPHY | 14 | Chase | | 4:37.80 | | | 497 | |
| 50m 30.68 | 100m 1:05.08 | 150m 1:40.26 | 200m 2:16.12 | 250m 2:51.56 | 300m 3:27.59 | 350m 4:03.10 | 400m 4:37.80 |
4. | Joshua HOWARD-HUGHES | 14 | Halton | | 4:39.98 | | | 485 | |
| 50m 30.96 | 100m 1:05.78 | 150m 1:41.21 | 200m 2:17.13 | 250m 2:52.86 | 300m 3:29.47 | 350m 4:05.37 | 400m 4:39.98 |
5. | Rory ARMITT | 14 | Winsford | | 4:40.72 | | | 481 | |
| 50m 31.44 | 100m 1:06.72 | 150m 1:42.29 | 200m 2:18.85 | 250m 2:54.97 | 300m 3:31.26 | 350m 4:06.43 | 400m 4:40.72 |
6. | Adam TABERNACLE | 14 | Preston | | 4:42.53 | | | 472 | |
| 50m 30.82 | 100m 1:06.24 | 150m 1:41.55 | 200m 2:17.39 | 250m 2:52.87 | 300m 3:30.08 | 350m 4:06.32 | 400m 4:42.53 |
7. | Daniel CUTTER | 14 | RichmondDale | | 4:49.58 | | | 438 | |
| 50m 31.28 | 100m 1:07.63 | 150m 1:44.26 | 200m 2:21.88 | 250m 2:58.24 | 300m 3:36.07 | 350m 4:13.20 | 400m 4:49.58 |
8. | Thomas MORGAN | 14 | Southport | | 4:51.93 | | | 428 | |
| 50m 33.13 | 100m 1:10.00 | 150m 1:47.09 | 200m 2:24.50 | 250m 3:01.71 | 300m 3:38.59 | 350m 4:16.30 | 400m 4:51.93 |
9. | Lawrence MARTINDALE | 14 | BradfordAvon | | 4:53.12 | | | 423 | |
| 50m 31.81 | 100m 1:07.87 | 150m 1:44.47 | 200m 2:22.45 | 250m 3:00.40 | 300m 3:38.79 | 350m 4:16.59 | 400m 4:53.12 |
10. | Samuel AKERS | 14 | Co Bradford | | 5:01.86 | | | 387 | |
| 50m 32.74 | 100m 1:11.46 | 150m 1:51.35 | 200m 2:29.72 | 250m 3:08.49 | 300m 3:47.45 | 350m 4:26.00 | 400m 5:01.86 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | |
1. | Alexander DILLON | 15 | Southport | | 4:33.40 | | | 521 | |
| 50m 29.90 | 100m 1:03.58 | 150m 1:38.25 | 200m 2:13.57 | 250m 2:48.73 | 300m 3:24.38 | 350m 3:59.49 | 400m 4:33.40 |
2. | Thomas EDDY | 15 | RichmondDale | | 4:38.31 | | | 494 | |
| 50m 29.21 | 100m 1:02.72 | 150m 1:38.09 | 200m 2:14.30 | 250m 2:51.01 | 300m 3:28.04 | 350m 4:03.65 | 400m 4:38.31 |
3. | Harris KHALIQ | 15 | Co Bradford | | 4:51.65 | | | 429 | |
| 50m 32.42 | 100m 1:09.08 | 150m 1:46.36 | 200m 2:24.18 | 250m 3:01.52 | 300m 3:38.91 | 350m 4:16.18 | 400m 4:51.65 |
4. | Adam ALBERA | 15 | Warrington W | | 5:05.12 | | | 375 | |
| 50m 32.95 | 100m 1:09.49 | 150m 1:48.17 | 200m 2:27.16 | 250m 3:07.75 | 300m 3:47.76 | 350m 4:28.25 | 400m 5:05.12 |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | |
1. | Thomas FLOWER | 19 | RichmondDale | | 4:06.56 | | | 711 | |
| 50m 26.67 | 100m 55.94 | 150m 1:26.43 | 200m 1:58.29 | 250m 2:30.46 | 300m 3:03.02 | 350m 3:35.55 | 400m 4:06.56 |
2. | Finn NICHOLL | 16 | StaffordApex | | 4:15.37 | | | 639 | |
| 50m 28.45 | 100m 1:01.03 | 150m 1:34.37 | 200m 2:08.28 | 250m 2:40.17 | 300m 3:12.65 | 350m 3:44.04 | 400m 4:15.37 |
3. | Henry OLIVER | 16 | Winsford | | 4:23.20 | | | 584 | |
| 50m 28.86 | 100m 1:01.39 | 150m 1:35.05 | 200m 2:09.11 | 250m 2:42.43 | 300m 3:16.82 | 350m 3:50.47 | 400m 4:23.20 |
4. | Thomas HILL | 16 | Southport | | 4:30.58 | | | 538 | |
| 50m 30.45 | 100m 1:04.04 | 150m 1:38.62 | 200m 2:13.42 | 250m 2:48.00 | 300m 3:23.29 | 350m 3:57.50 | 400m 4:30.58 |
5. | Connor HONE | 16 | Co Chester | | 4:33.14 | | | 523 | |
| 50m 29.45 | 100m 1:02.82 | 150m 1:36.87 | 200m 2:12.04 | 250m 2:47.42 | 300m 3:23.73 | 350m 3:59.70 | 400m 4:33.14 |
6. | Harrison EDWARDS | 18 | Co Bradford | | 4:41.19 | | | 479 | |
| 50m 30.85 | 100m 1:05.16 | 150m 1:40.98 | 200m 2:17.41 | 250m 2:53.52 | 300m 3:29.72 | 350m 4:06.53 | 400m 4:41.19 |
7. | Owen BURGESS | 16 | Warrington W | | 4:53.79 | | | 420 | |
| 50m 32.50 | 100m 1:08.50 | 150m 1:45.88 | 200m 2:24.20 | 250m 3:02.35 | 300m 3:40.17 | 350m 4:18.22 | 400m 4:53.79 |
8. | Tom PIGGOTT | 18 | Oswestry Ott | 10 | 5:01.85 | | | 387 | |
| 50m 33.77 | 100m 1:12.37 | 150m 1:51.43 | 200m 2:30.78 | 250m 3:09.07 | 300m 3:48.10 | 350m 4:26.30 | 400m 5:01.85 |
Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | BDPoints | |
1. | Tom PIGGOTT | 18 | Oswestry Ott | 10 | 5:01.85 | | | 488 | |
| 50m 33.77 | 100m 1:12.37 | 150m 1:51.43 | 200m 2:30.78 | 250m 3:09.07 | 300m 3:48.10 | 350m 4:26.30 | 400m 5:01.85 |