Boys 10 Yrs/Over 100m Butterfly - Heats (Declared Winners)
10/11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Rhys CROASDALE | 11 | Warrington W | | 1:21.43 | | | 229 | | 37.55 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Ben CLAYTON | 12 | Halton | | 1:14.18 | | | 302 | | 34.69 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Cameron GREEN | 13 | Co Bradford | | 1:07.51 | | | 401 | | 31.33 |
2. | Tymon STRZELECKI | 13 | Wellington M | | 1:13.20 | | | 315 | | 34.10 |
3. | Thomas BOYLETT | 13 | Southport | | 1:17.12 | | | 269 | | 34.89 |
4. | Roan SHERIFF | 13 | Co Bradford | | 1:17.20 | | | 268 | | 35.05 |
5. | Charlie WHITTAKER | 13 | Co Liverpool | | 1:20.21 | | | 239 | | 36.52 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Henry MAW | 14 | Southport | | 1:04.91 | | | 452 | | 30.80 |
2. | Ben ROGERSON | 14 | Preston | | 1:06.04 | | | 429 | | 30.45 |
3. | Samuel ELLIS | 14 | Co Liverpool | | 1:06.85 | | | 413 | | 30.72 |
4. | Alexander LAMB | 14 | Altrincham | | 1:06.92 | | | 412 | | 31.44 |
5. | Charles KELLY | 14 | Southport | | 1:08.41 | | | 386 | | 30.76 |
6. | Lawrence MARTINDALE | 14 | BradfordAvon | | 1:09.20 | | | 373 | | 31.27 |
7. | Jack MURPHY | 14 | Chase | | 1:09.66 | | | 365 | | 31.93 |
8. | Jake WHELDON | 14 | RichmondDale | | 1:10.71 | | | 349 | | 33.17 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Archie MINTO | 15 | Co Bradford | | 1:00.99 | | | 545 | | 29.07 |
2. | Archie DUNNE | 15 | Co Bradford | | 1:04.27 | | | 465 | | 28.91 |
3. | Thomas EDDY | 15 | RichmondDale | | 1:07.42 | | | 403 | | 31.47 |
4. | Elliot PIECZARKA-COPEL | 15 | Stockport Mo | | 1:08.87 | | | 378 | | 32.35 |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Alex WATKINSON | 17 | Warrington W | | 57.57 | | | 648 | | 26.99 |
2. | Thomas FLOWER | 19 | RichmondDale | | 58.67 | | | 612 | | 27.27 |
3. | Aaron FOX | 17 | Bebington | | 1:00.02 | | | 571 | | 26.46 |
4. | Samuel WARDLE | 17 | Co Bradford | | 1:00.37 | | | 562 | | 28.81 |
5. | Kieran HENNESSY | 19 | Co Liverpool | | 1:00.74 | | | 551 | | 27.30 |
6. | Finn NICHOLL | 16 | StaffordApex | | 1:00.78 | | | 550 | | 28.34 |
7. | William DEEMING | 17 | Winsford | | 1:02.85 | | | 498 | | 29.57 |
8. | Michael DOYLE | 18 | Shrewsbury | | 1:05.41 | | | 441 | | 30.40 |
9. | Tiago LAWRIE | 17 | Trafford Met | | 1:05.62 | | | 437 | | 30.36 |
10. | Arthur MEARS | 16 | StaffordApex | | 1:07.75 | | | 397 | | 31.22 |
11. | Harrison EDWARDS | 18 | Co Bradford | | 1:07.87 | | | 395 | | 30.54 |
12. | Tom PIGGOTT | 18 | Oswestry Ott | 10 | 1:11.27 | | | 341 | | 31.72 |
| Joshua HARVEY | 17 | LiverpoolPen | | DNC | | | | | |
| Callum HALL | 19 | RichmondDale | | DQ | | | | | |
| Finn ARMITT | 16 | Winsford | | DQ | | | | | |
Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points
Place | Name | AaD | Club | Cat | Time | | | BDPoints | | 50 |
1. | Tom PIGGOTT | 18 | Oswestry Ott | 10 | 1:11.27 | | | 452 | | 31.72 |